Silva

Silva

Tym z Państwa, którzy nie spotkali się jeszcze z Silvą, opiszę krótko, na czym polega ta metoda.

Samokontrola umysłu metodą Silvy, powstała dzięki Jose Silva, który jest twórcą tej metody. Metoda ta powstawała "po pracy", w godzinach nocnych, kiedy inni ludzie spali, lub wykorzystywali czas dla innych celów...

Jose był samoukiem, po nocach studiował książki na temat działania ludzkiego mózgu i psychologii. Praktykował początkowo na własnych dzieciach. Kiedy zauważył, że dzięki hipnozie (którą wtedy stosował), jest w stanie zwiększyć zdolność dzieci do przyswajania większej ilości materiału, zrozumiał, że umysł działający na niższych częstotliwościach elektrycznych impulsów, jest w stanie pracować intensywniej. To genialne odkrycie było początkiem powstania tej fenomenalnej metody. Kłopot, z jakim się spotkał, to utrzymanie przytomności i pobudzenia, przy jednoczesnym obniżeniu częstotliwości impulsów fal mózgowych, do takiego poziomu, jaki jest w normalnych warunkach podczas snu... Właśnie tuż przed snem i zaraz po obudzeniu, nasz mózg pracuje na poziomie tzw. fal alfa, na jakim Silva pracował.

Dalszy etap, to rozwój różnego typu technik i specyficznego "programowania", dzięki któremu możemy pomagać sobie lub innym z pewnego rodzaju zaburzeniami.

Techniki Silvy stosuje od wielu lat i są one zawsze bardzo ciepło przyjmowane

Zamów konsultację już dziś!